AGILE-МЕТОДОЛОГІЯ В УПРАВЛІННІ ТРУДОВИМИ РЕСУРСАМИ ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ

Автор(и)

  • Олена Анатоліївна Старинець Черкаський державний технологічний університет, Ukraine
  • Тетяна Петрівна Литвин Черкаський державний технологічний університет, Ukraine

DOI:

https://doi.org/10.24025/2708-4949.1.2020.206437

Ключові слова:

трудові ресурси, технологія Agile, дошка Kanban, бізнес-процес, оптимізація.

Анотація


Стаття присвячена темі менеджменту трудових ресурсів в загальному та в індустрії гостинності зокрема. Управління трудовими ресурсами – це одна з основних складових управління сучасною організацією, незалежно від того, чи вона є державною структурою чи комерційною. Ця функція управління постійно розширюється, забезпечуючи якнайкраще використання людського ресурсу.

У часи дефіциту кваліфікованих робітників і все швидшого розвитку на все коротших і коротших проміжках часу правильне та контрольоване використання людських ресурсів стає все більш важливим.

Останнім часом з’явилася негативна тенденція сприймати персонал організації як звичайний трудовий ресурс. Це знижує особистість до її економічної цінності. Керівники та менеджери з персоналу можуть лише частково зрозуміти аспект питання. Зрештою, мова йде про заохочення та мотивацію працівників, що часто йде пліч-о-пліч з особистим розвитком.

Негнучкі плани та жорстка ієрархія можуть працювати, коли суспільство рухається повільно і передбачувано, але в сучасному швидкозмінному світі все це блокує введення всіх можливих інновацій, витрачає дорогоцінний час і заважає організаціям скористатися новими можливостями.

В статті розглянуто методологію удосконалення робочого процесу Agile та один з найдієвіших її інструментів Kanban, уміле використання яких може значно підвищити ефективність використання трудових ресурсів. Традиційний тип менеджменту зорієнтований на лінійність та контроль, а метод Agile – на клієнтів та швидкість виконання бізнес-процесів. Людські ресурси більше не обмежуються лише впровадженням контролю та стандартів для управління виконанням, а швидше сприяють програмам і стратегіям, що покращують організаційну спритність, інновації, співпрацю та покращують прийняття рішень.

Успіх Agile у просуванні більш швидкої, орієнтованої на клієнтів та економічно вигідної розробки програмного забезпечення змусив звернути на себе увагу і впровадити цю методику в організаціях і інших галузей діяльності, в тому числі і індустрії гостинності.

Біографії авторів

Олена Анатоліївна Старинець, Черкаський державний технологічний університет

 

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи

Тетяна Петрівна Литвин, Черкаський державний технологічний університет

 

Викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи

Посилання

Булгакова, А. К. Сучасні методи управління персоналом на підприємствах готельного господарства Взято з http://tourlib.net/statti_ukr/bulgakova.htm.

Яковишина, Т. (2018) Agile методологія як чинник модернізації сучасного освітнього простору. Актуальні питання гуманітарних наук. Вип.19, том 2, с. 217-223.

Atlassian Agile coach. What is a Kanban board? Retrieved from https://www.atlassian.com/agile/kanban/boards

Decision logic without custom code, Inrule technology rules the net platform/ Market overview: Business rules platforms – 2011 Forrester Research, Inc., July 2011.

Hospitality technology. Why hospitality should join the Agile movement? Retrieved from https://hospitalitytech.com/why-hospitality-should-join-agile-movement

Human resource management. Course book. Взято з: https://www.pdfdrive.com/human-resource-management-e30956441.html

Armstrong, M. (2016), Armstrong’s Handbook of Strategic Human Resource Management, London: Kogan Page, 440 p.

Lazarova, Teodora (2019). Innovations in human resources management. Journal of international scientific publications Economy & Business, volume 13, c.215-223.

People management. Should HR embrace Agile methodology? Retrieved from https://www.peoplemanagement.co.uk/long-reads/articles/hr-embrace-agile-methodology

Tech at GSA. Applying Agile practices – Agile Human Resources (HR) Retrieved from https://tech.gsa.gov/guides/applying_agile_practices_hr/

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-06-26

Номер

Розділ

Статті

URN